24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом


24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Ще в царській Росії була така прекрасна традиція - в один з теплих весняних днів проводити «День Білої квітки». Вона була прообразом традиції щорічно проводити всесвітній день боротьби з туберкульозом, який буде встановлений набагато пізніше. Символом цього дня була скромна біла ромашка... «День квітки» викликав такий відгук серед населення, що став проводитися не менше чотирьох разів на рік. Квіти були різні, кожен символізував якусь одну проблему. Букетики з колосків жита - при зборі коштів на користь голодуючих, люди, які купували рожеві квіти, допомагали сиротам, а букети з білої ромашки роздавали в день боротьби з сухотами.

У наш час Всесвітня організація охорони здоров'я назвала туберкульоз «глобальною надзвичайною ситуацією». Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в день, коли у 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкриття збудника туберкульозу. У 1993 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я туберкульоз був оголошений національним лихом, а день 24 березня - Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

В Україні з 1995 року оголошено епідемію туберкульозу. На території країни проживає понад двох мільйонів хворих. З кожним роком їх кількість зростає. Інфекція продовжує активно поширюватися. У 2002 році Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом був заснований на офіційному рівні. Відповідний Указ підписав Президент країни. У документі значилося, що щорічно 24 березня в Україні проходитиме День боротьби з туберкульозом. З тих пір в цей день проводяться соціальні акції з метою запобігання виникнення та поширення туберкульозу.

1 вересня 2003 року дитячий садок №10 був реорганізований і отримав статус навчального закладу санаторного типу для дітей, які часто і тривало хворіють, з ослабленим імунітетом, які перебувають у групі ризику щодо захворювання на туберкульоз та перебувають на обліку у фтизіатра.

Символічним є і наша назва - «Ромашка». В нашому закладі стало традицією щорічно до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом проводити благодійні Акції Допомоги з метою покращення умов для оздоровлення дітей, придбання медичного обладнання в оздоровчий центр.

Світ не без добрих людей! У цьому мимоволі переконуєшся, коли спільними зусиллями небайдужих і милосердних людей вдається зробити задумане.

В Дошкільному навчальному закладі (ясла-садка) компенсуючого типу "Ромашка" №10 24 березня 2014 року відбудеться акція милосердя "Біла ромашка", присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

Просимо усіх бажаючих прийняти участь в акції.


5545   21.03.2014