Шановні енергодарці!

27 листопада – День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій, день скорботи і туги за передчасно обірваним життям наших співвітчизників.

Як би там не було, а ці події є трагічною сторінкою в житті українського народу, який своєму історичному шляху зазнав чимало випробувань.

Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців, і сучасне покоління.

Чорною сторінкою вписалися роки голодомору та репресій в долі багатьох українських родин. Ми маємо подбати і обігріти увагою тих, кому довелося стати свідком історичних часів і вижити. Вони повинні бути соціально забезпечені, обігріті нашою увагою та піклуванням.

В нашому місті мешкає 1185 осіб, які пережили часи голодомору. Управлінням праці та соціального захисту населення проводяться обстеження громадян похилого віку для організації соціального обслуговування та надання різних видів послуг. Відділенням медико-соціальної реабілітації «Конвалія» проводяться курси оздоровлення громадян. З міського фонду соціальної підтримки громадян «Турбота» по особистих заявах громадян, які пережили голодомор, надається матеріальна допомога. Управлінням освіти в навчальних закладах міста проводяться заходи із шанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Ми маємо пам’ятати, про сумні і радісні періоди нашого життя, вчитися на помилках, робити все можливе, аби не повторилося подібне. Правильна оцінка подій, мир та злагода в суспільстві буде сприяти його зміцненню та процвітанню.